Kontakt

På den här sidan listar vi kontaktuppgifter (länkade moduler) till relevant personal och verksamhet inom Campus Mölndal. Alla kontakter sorteras manuellt enligt A-Ö.

Aino Laine
Sörgårdsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-778 33 54
0760-50 37 18
aino.laine@molndal.se

Anders Schenström
Administrativ handläggare
Grundläggande kurser
Gymnasiala kurser
031-315 31 30
anders.schenstrom@molndal.se

Anna Frejinger
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
.NET-utvecklare och Moln- och virtualiseringsspecialist
0765-17 61 41
anna.frejinger@molndal.se

Anna Karlsson
Enhetschef Vägledning Campus Mölndal
031-315 30 25
0707-69 05 43
anna.karlsson@molndal.se

Anna Persson
Administrativ handläggare
Skolexpedition
031-315 31 30
anna.persson03@molndal.se

Annelie Areskoug
Rektor Skolenhet 2
SFI
Grundläggande vuxenutbildning
Särvux
031-315 30 25
0707-69 05 43
annelie.areskoug@molndal.se

Annika Lund
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
IT-projektledare och Javautvecklare
0731-46 34 43
annika.lund@molndal.se

Carina Johansson
Almåsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-317 10 37
0707-69 06 72
carina.johansson@molndal.se

Charlotte Nordangård
Utbildningssamordnare
SFI
031-315 31 30
charlotte.nordangard@molndal.se

Dick Johansson
Elevassistent för grundsärskola och gymnasiesärskola
0704-67 72 81
dick.johansson@molndal.se

Öppetider för drop-in

Måndagar 13-15
Tisdagar 10-12
Onsdagar 13-15

Vägledningen finns i Möllan, Göteborgsvägen 19 (Campus Mölndal/Franklins)

Du är också välkommen att få vägledning genom att ringa till oss

Studievägledningens öppetider

Tisdagar 8.30-9.30
Torsdagar 8.30-9.30

031-315 33 11

Elin Gustavsson
Fässbergssskolan
Studie- och yrkesvägledare
0733-30 05 31
elin.gustavsson@molndal.se

Eva Ekman
Kvarnbyskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 32 45
0709-96 16 03
eva.ekman@molndal.se

Expedition Möllan, Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
campus@molndal.se

Frida Theliander 
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19
frida.theliander@molndal.se

Ingela Jakobsson
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Aktiveringspedagog
031-315 31 23
ingela.jakobsson@molndal.se

Inger Johansson
Lärare Vård och omsorg
0735-84 72 48
inger.johansson@molndal.se

Jonas Rydenstam
Utbildningsledare
GRvux-utbildningar och lärlingar
031-315 10 13
jonas.rydenstam@molndal.se

Joakim Ryttsén
Rektor Skolenhet 1
Gymnasial vuxenutbildning
Yrkesutbildning på gymnasial nivå
031-315 31 80
joakim.ryttsen@molndal.se

Karin Ehrenborg
Administrativ handläggare
Vägledningsexpedition
Interkommunal ersättning
031-315 10 14
karin.ehrenborg@molndal.se

Lena Sundin
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och gymnasiesärskola
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lena Sundin
Hallenskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lisa Rosén
Studie- och yrkesvägledare
Telefontid: tisdag och torsdag kl 8.30 - 9.30
031-315 33 11
lisa.rosen@molndal.se

Lisbeth Andersson
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och gymnasiesärskola
0733-10 83 30
lisbeth.andersson@molndal.se

Lotta Johansson
Sinntorpsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 84 21
lotta.johansson@molndal.se

Magnus Bergkvist
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och gymnasiesärskola
0737-74 05 53
magnus.bergkvist@molndal.se

Maha Hannouneh
Streteredsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 76 99
maha.announeh@molndal.se

Marie Ternström
Specialpedagog/speciallärare
0704-67 71 25
marie.ternstrom@molndal.se

My Olsén Thorley
Studie- och yrkesvägledare för särvux
my.olsen-thorley@molndal.se

Nicoleta Tudoran
Lärlingssamordnare
0790-60 59 06
nicoleta.tudoran@molndal.se

Pernilla Johnson
Administratör
031-315 10 14
pernilla.johnson@molndal.se

Rickard Hagerberg
Verksamhetsutvecklare
0700-32 68 52
rickard.hagerberg@molndal.se

Sara Wickenberg
Enhetschef Yrkeshögskolan
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Sofia Grebner
Verksamhetschef Campus Mölndal
031-315 31 31
sofia.grebner@molndal.se

Sofia Grimberg
Studie- och yrkesvägledare
Telefontid: tisdag och torsdag kl 8.30 - 9.30
031-315 33 11
sofia.grimberg@molndal.se

Sandra Hahn
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
0790-60 79 38
sandra.hahn@molndal.se

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

Skolexpeditionens telefon- och öppettider
Måndag till fredag 9.00 - 12.00
Tisdag 15.00 - 18.00
Måndag, onsdag, fredag 13.00 - 15.00

Tina Chavoshi Alizadeh
Rektor Skolenhet 3
Uppdragsutbildningar
Lärlingsutbildniningar
Externa utbildningsanordnare
Interkommunal ersättning
031-315 10 07
tina.chavoshi-alizadeh@molndal.se

Trine Flatjord
Administrativ handläggare
Distansutbildning
Lärlingsutbildning
Uppdragsutbildning
031-315 10 08
trine.flatjord@molndal.se

Vägledning Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
431 30 Mölndal
031-315 10 14
campus@molndal.se

Chatta med en studievägledare.
Här kan du chatta med oss om utbildnings- och yrkesfrågor.

Öppettider:

Måndag-onsdag
08.00-09.30
11:00-12.00
15.00-16.30

Torsdag-fredag
8.00-09.30
11.00-12.00

Du hittar chattsymbolen längst ned till höger på sidan. Den visas endast när chatten är tillgänglig.

Yrkeshögskola (YH) Campus Mölndal
Sara Wickenberg
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Zekiye Kalyun Torisho
Studie- och yrkesvägledare
031-315 33 11
Telefontid: tisdag och torsdag kl 8.30 - 9.30
zekiye.kalyun-torisho@molndal.se

Bildhållare i väntan på foto

Dela på:

Senast uppdaterad 2020-07-08 13.14