Text

Kontakt

På den här sidan listar vi kontaktuppgifter (länkade moduler) till relevant personal och verksamhet inom Campus Mölndal. Alla kontakter sorteras manuellt enligt A-Ö.

Aliya Izadpanah Ravari
Administrativ handläggare
031-315 31 30
aliya.izadpanah-ravari@molndal.se

Andreas Pettersson
Ekonomiadministratör
031-315 10 14
andreas.pettersson@molndal.se

Anna Frejinger
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
IT-projektledare och Moln- och virtualiseringsspecialist
0765-17 61 41
anna.frejinger@molndal.se

Anna Jakobsson
Kommunala Aktivitetsansvaret, KAA/Socialtjänsten
031-315 10 22
0709-60 50 63
Studie- och yrkesvägledare
anna.jakobsson@molndal.se

Anna Karlsson
Enhetschef Vägledning Campus Mölndal
031-315 30 25
0707-69 05 43
anna.karlsson@molndal.se

Annelie Areskoug
Rektor Skolenhet 4
Grundläggande och gymnasial vuxenutbildning
Distansutbildning
031-315 30 25
annelie.areskoug@molndal.se

Annika Lund
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
.NET-utvecklare & Cloudutvecklare
0731-46 34 43
annika.lund@molndal.se

Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

Caroline Acson
Krokslättsgymnasiet
Studie- och yrkesvägledare
031-315 31 09
0704-09 01 84
caroline.acson@molndal.se

Caroline Engström
Kvarnbyskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-54 34 62
caroline.engstrom@molndal.se

Carina Johansson
Franklins gymnasium
Studie- och yrkesvägledare
031-317 10 37
0707-69 06 72
carina.johansson@molndal.se

Carina Johansson
Almåsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-317 10 37
0707-69 06 72
carina.johansson@molndal.se

Drazen Sijak
Administrativ handläggare - Lärcentrum
dick.johansson@molndal.se

Besök oss på drop-in

Drop-in är öppet på tisdagar mellan klockan 14.00 till 16.30.

Du hittar oss numera i stadshuset i centrala Mölndal på Göteborgsvägen 11-17 i Kontaktcenters lokaler.

Vi rekommenderar att du innan samtalet skriver ned dina frågor och funderingar och tar med till drop-in.  

Drop-in inställt

Med anledning av den senaste tidens ökning av covid-19 håller Drop In stängt tills vidare. Istället utökas våra telefontider på tisdagar mellan kl 14-16.30.

Due to the current circumstances concerning the COVID-19 pandemic Vägledning Campus Mölndal have decided to close its previous drop-in service.

To compensate for this Vägledning Campus Mölndal will instead increase its phone support services.

Elin Gustafsson
Fässbergsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0733-30 05 31
elin.gustafsson@molndal.se

Elin Gustafsson
Fässbergsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0733-30 05 31
elin.gustafsson@molndal.se

Frida Theliander 
Studie- och yrkesvägledare
031-315 10 14

Eva Ekman
Studie- och yrkesvägledare
031-315 10 14

Expedition Möllan, Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
campus@molndal.se

Hanna Kvist
Sinntorpsskolan
Studie- och yrkesvägledare
072-144 10 94
hanna.kvist@molndal.se

Helena Levin
Studie- och yrkesvägledare
031-315 10 14

Ingela Jakobsson
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Aktiveringspedagog
031-315 31 23 / 073 146 50 17
ingela.jakobsson@molndal.se

Inger Johansson
Lärare Vård och omsorg
0735-84 72 48
inger.johansson@molndal.se

Jennie Efraimsson
Utbildningsledare, Moln- och virtualiseringsspecialist
070-781 65 36
jennie.efraimsson@molndal.se

Jessica Soldervik
Sörgårdsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-778 33 54
076-050 37 18
jessica.soldervik@molndal.se

Jonas Rydenstam
GRvux-utbildningar
Utbildningsledare/ studie- och yrkesvägledare
031-315 10 13
jonas.rydenstam@molndal.se

Jonas Rydenstam
GRvux-utbildningar
Utbildningsledare/ studie- och yrkesvägledare
031-315 10 14

Joakim Ryttsén
Rektor Skolenhet 1
Yrkesutbildning på gymnasial nivå
Uppdragsutbildningar
031-315 31 80
joakim.ryttsen@molndal.se

Magnus Wetterqvist
Rektor skolenhet 2
SFI
Särskild utbildning för vuxna
031 - 315 31 51
magnus.wetterqvist@molndal.se

Karin Ehrenborg
Administrativ handläggare
031-315 10 14
karin.ehrenborg@molndal.se

Lena Sundin
Grundsärskola och gymnasiesärskola
Studie- och yrkesvägledare
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lena Sundin
Hallenskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lisa Andersson
Särskolan
Studie- och yrkesvägledare
0733-10 83 30
lisa.andersson@molndal.se

Lisbeth Andersson
Grundsärskola och gymnasiesärskola
Studie- och yrkesvägledare
0733-10 83 30
lisbeth.andersson@molndal.se

Lotta Johansson
Sinntorpsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 84 21
anne-charlotte.johansson02@molndal.se

Lärcentrum Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A, Våning 1
431 37 Mölndal
larcentrum.campus@molndal.se

Maha Hannouneh
Streteredsskolan
Studie- och yrkesvägledare
070-461 76 99
maha.hannouneh@molndal.se

Maha Hannouneh
Hallenskolan
Studie- och yrkesvägledare
070-461 76 99
maha.hannouneh@molndal.se

Malin Helander
Samordnare IT-utbildningar Yrkeshögskolan
0704-67 7503
malin.helander@molndal.se

Malin Mannheimer Ruberg
Administrativ handläggare
031-315 31 30
malin.mannheimer-ruberg@molndal.se

Maria Busk
Studie- och yrkesvägledare (För GR-utbildningar/Lärlingsfrågor)
031-315 30 14
079-063 12 95

Maria Wingård
Specialpedagog
076-496 00 65
maria.wingard@molndal.se

Marie Ternström
Specialpedagog/speciallärare
0704-67 71 25
marie.ternstrom@molndal.se

Mario Kucan
Systemadministratör
031-315 31 30
mario.kucan@molndal.se

My Thorley
Kvarnbyskolan
Studie- och yrkesvägledare
079-067 85 16
my.olsen-thorley@molndal.se

Natalie Roman
Socialtjänsten
Studie- och yrkesvägledare
0766-96 68 61
natalie.roman@molndal.se

Nicoleta Tudoran
Utbildningsledare
0790-60 59 06
larcentrum.campus@molndal.se

Nicoleta Tudoran
Utbildningsledare
079-060 59 06
nicoleta.tudoran@molndal.se

Nihaiat Saleh
Utbildningsledare
072-085 54 53
nihaiat.saleh@molndal.se

Patrik Ulfvinger
Marknadskoordinator
070-467 78 26
patrik.ulfvinger@molndal.se

Pernilla Johnson
Administratör
031-315 10 14
pernilla.johnson@molndal.se

REACT
Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12A
431 37 Mölndal
REACT@molndal.se

Rickard Hagerberg
Verksamhetsutvecklare
0700-32 68 52
rickard.hagerberg@molndal.se

Sabine Lundborg
Särvux
Studie- och yrkesvägledare
076-723 14 90
sabine.lundborg@molndal.se

Sandra Hahn
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Korta utbildningar inom IT
0790-60 79 38
sandra.hahn@molndal.se

Sandra Hahn
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
0790-60 79 38
sandra.hahn@molndal.se

Sara Gustavsson
Utbildningssamordnare Aktiveringspedagog-teamet
sara.gustafsson03@molndal.se

Sara Wickenberg
Enhetschef Yrkeshögskolan
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Sofia Grebner
Verksamhetschef Campus Mölndal
031-315 31 31
sofia.grebner@molndal.se

Sofia Grimberg
Studie- och yrkesvägledare
031-315 10 14

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

På skolexpeditionen hanteras det mesta som rör dig som redan är studerande inom Campus Mölndal.

Öppettider
Måndag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 08.30-11.30
Onsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Fredag 08:30-11:30

Telefontider
Måndag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 09:30-11.30
Onsdag 09:30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 09:30-11.30
Fredag Stängt

Du kan alltid nå skolexpeditionen via e-post campus@molndal.se

Välkommen!

På skolexpeditionen hanteras det mesta som rör dig som redan är studerande inom Campus Mölndal.

Öppettider
Måndag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 08.30-11.30 och 15.00-17.15
Onsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Fredag Stängt

Telefontider
Måndag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 09.30-11.30
Onsdag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 09.30-11.30
Fredag Stängt

Välkommen!

Vägledning Campus Mölndals telefontider

031-315 10 14

Måndag 11.00-12.00
Tisdag 11.00-12.00
Onsdag 11.00-12.00
Torsdag 11.00-12.00
Fredag Stängt

Tina Chavoshi Alizadeh
Rektor Skolenhet 3
GRvux- utbildningar
Lärlingsutbildningar
031-315 10 07
tina.chavoshi-alizadeh@molndal.se

Trine Flatjord
Administrativ handläggare
031-315 31 30
trine.flatjord@molndal.se

Vanja Litendahl
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19
vanja.litendahl@molndal.se

Vägledning Campus Mölndal
Brogatan 9
431 30 Mölndal
031-315 10 14
campus@molndal.se

Vägledning Campus Mölndal
Brogatan 9
431 30 Mölndal
031-315 10 14
vagledning.campus@molndal.se

Chatta med en studievägledare.


Här kan du chatta med oss om utbildnings- och yrkesfrågor.

Öppettider:

Måndag-onsdag
08.00-09.30
11:00-12.00
15.00-16.30

Torsdag-fredag
8.00-09.30
11.00-12.00

Du hittar chattsymbolen längst ned till höger på sidan. Den visas endast när chatten är tillgänglig.

Yrkeshögskola (YH) Campus Mölndal
Sara Wickenberg
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Tveka inte att ta kontakt med oss om du har några frågor!
070-467 75 03
yh.campus@molndal.se

Telefontider
Måndag 13.00-16.00
Torsdag 09.00-12.00
Fredag 09.00-12.00

Bildhållare i väntan på foto

Dela på:

Senast uppdaterad