Kontakt

På den här sidan listar vi kontaktuppgifter (länkade moduler) till relevant personal och verksamhet inom Campus Mölndal. Alla kontakter sorteras manuellt enligt A-Ö.

Aino Laine
Sörgårdsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-778 33 54
0760-50 37 18
aino.laine@molndal.se

Anders Schenström
Administrativ handläggare
031-315 31 30
anders.schenstrom@molndal.se

Andreas Pettersson
Ekonomiadministratör
031-315 10 14
andreas.pettersson@molndal.se

Anna Frejinger
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
IT-projektledare och Moln- och virtualiseringsspecialist
0765-17 61 41
anna.frejinger@molndal.se

Anna Jakobsson
KAA VCM Möllan
031-315 10 22
0709-60 50 63
Studie- och yrkesvägledare
anna.jakobsson@molndal.se

Anna Karlsson
Enhetschef Vägledning Campus Mölndal
031-315 30 25
0707-69 05 43
anna.karlsson@molndal.se

Annelie Areskoug
Rektor Skolenhet 2
SFI
Grundläggande vuxenutbildning
Särvux
031-315 30 25
0707-69 05 43
annelie.areskoug@molndal.se

Annika Lund
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Javautvecklare och .NET-utvecklare
0731-46 34 43
annika.lund@molndal.se

Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

Caroline Acson
Krokslättsgymnasiet
Studie- och yrkesvägledare
031-315 31 09
0704-09 01 84
caroline.acson@molndal.se

Caroline Engström
Kvarnbyskolan
Vikarierande studie- och yrkesvägledare
0704-54 34 62
caroline.engstrom@molndal.se

Caroline Engström
Franklins gymnasium
Studie- och yrkesvägledare
0704-54 34 62
caroline.engstrom@molndal.se

Carina Johansson
Almåsskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-317 10 37
0707-69 06 72
carina.johansson@molndal.se

Charlotte Nordangård
Utbildningssamordnare SFI
031-315 31 30
charlotte.nordangard@molndal.se

Dick Johansson
Elevassistent för grundsärskola och gymnasiesärskola
0704-67 72 81
dick.johansson@molndal.se

Drop-in inställt

Med anledning av den senaste tidens ökning av covid-19 håller Drop In stängt tills vidare. Istället utökas våra telefontider.

Due to the current circumstances concerning the COVID-19 pandemic VCM have decided to close its previous drop-in service.

To compensate for this VCM will instead increase its phone support services.

Elin Gustafsson
Fässbergsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0733-30 05 31
elin.gustafsson@molndal.se

Eva Ekman
Kvarnbyskolan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 32 45
0709-96 16 03
eva.ekman@molndal.se

Expedition Möllan, Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
campus@molndal.se

Ingela Jakobsson
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Aktiveringspedagog
031-315 31 23 / 073 146 50 17
ingela.jakobsson@molndal.se

Inger Johansson
Lärare Vård och omsorg
0735-84 72 48
inger.johansson@molndal.se

Jonas Rydenstam
GRvux-utbildningar
Utbildningsledare/ studie- och yrkesvägledare
031-315 10 13
jonas.rydenstam@molndal.se

Joakim Ryttsén
Rektor Skolenhet 1
Gymnasial vuxenutbildning
Yrkesutbildning på gymnasial nivå
031-315 31 80
joakim.ryttsen@molndal.se

Karin Ehrenborg
Administrativ handläggare
031-315 10 14
karin.ehrenborg@molndal.se

Lena Sundin
Grundsärskola och gymnasiesärskola
Studie- och yrkesvägledare
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lena Sundin
Hallenskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-67 76 16
lena.sundin@molndal.se

Lisa Andersson
VCM Särskolan Möllan
Studie- och yrkesvägledare
0733-10 83 30
lisa.andersson@molndal.se

Lisa Rosén
VCM Möllan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 33 11
lisa.rosen@molndal.se

Lisbeth Andersson
Grundsärskola och gymnasiesärskola
Studie- och yrkesvägledare
0733-10 83 30
lisbeth.andersson@molndal.se

Lotta Johansson
Sinntorpsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 84 21
anne-charlotte.johansson02@molndal.se

Lärcentrum Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
larcentrum.campus@molndal.se

Frida Theliander 
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19
frida.theliander@molndal.se

Maha Hannouneh
Streteredsskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 76 99
mahhan@molndal.se

Maha Hannouneh
Hallenskolan
Studie- och yrkesvägledare
0704-61 76 99
mahhan@molndal.se

Malin Helander
Samordnare IT-utbildningar Yrkeshögskolan
0704-67 7503
malin.helander@molndal.se

Maria Busk
VUX Lärlingsutbildningar
Vikarierande studie- och yrkesvägledare
0790- 63 12 95
maria.busk@molndal.se

Marie Ternström
Specialpedagog/speciallärare
0704-67 71 25
marie.ternstrom@molndal.se

My Olsén Thorley
Särvux
Studie- och yrkesvägledare
0790-67 85 16
my.olsen-thorley@molndal.se

Natalie Roman
Socialtjänsten
Studie- och yrkesvägledare
0766-96 68 61
natalie.roman@molndal.se

Nicoleta Tudoran
Lärlingssamordnare
0790-60 59 06
larcentrum.campus@molndal.se

Nicoleta Tudoran
Lärlingssamordnare
0790-60 59 06
nicoleta.tudoran@molndal.se

Per Andersson
IT-tekniker
per.andersson@molndal.se

Pernilla Johnson
Administratör
031-315 10 14
pernilla.johnson@molndal.se

Patrik Ulfvinger
Marknadskoordinator
0704-670 78026
patrik.ulfvinger@molndal.se

Rickard Hagerberg
Verksamhetsutvecklare
0700-32 68 52
rickard.hagerberg@molndal.se

Sandra Hahn
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Korta utbildningar inom IT
0790-60 79 38
sandra.hahn@molndal.se

Sandra Hahn
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
0790-60 79 38
sandra.hahn@molndal.se

Sara Gustavsson
Utbildningssamordnare Aktiveringspedagog-teamet
sara.gustafsson03@molndal.se

Sara Wickenberg
Enhetschef Yrkeshögskolan
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Sofia Grebner
Verksamhetschef Campus Mölndal
031-315 31 31
sofia.grebner@molndal.se

Sofia Grimberg
VCM Möllan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 33 11
sofia.grimberg@molndal.se

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
campus@molndal.se

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
skolexp.campus@molndal.se

På skolexpeditionen hanteras det mesta som rör dig som redan är studerande inom Campus Mölndal.

Öppettider
Måndag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 08.30-11.30
Onsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 08.30-11.30 och 12.30-14.30
Fredag 8.30-11.30

Telefontider
Måndag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Tisdag 09.30-11.30 och 15.00-17.15
Onsdag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Torsdag 09.30-11.30 och 12.30-14.30
Fredag 08.30-11.30

Välkommen!

Studievägledningens telefontid

031-315 33 11

Måndag 08.30-10.00 och 13.00-15-00
Tisdag 08.30-10.00
Onsdag 13.00-15.00
Torsdag 08.30-10.00

Vägledningsexpeditionens telefontid

031-315 10 14

Måndag 08.30-10.00 och 13.00-15.00
Tisdag 08.30-10.00
Onsdag 13.00-15.00
Torsdag 08.30-10.00

Det går också bra att maila till oss: campus@molndal.se

Vägledningsexpeditionens telefontid

031-315 10 14

Måndag 08.30-10.00 och 13.00-15.00
Tisdag 08.30-10.00
Onsdag 13.00-15.00
Torsdag 08.30-10.00

Tina Chavoshi Alizadeh
Rektor Skolenhet 3
Uppdragsutbildningar
Lärlingsutbildningar
Externa utbildningsanordnare
031-315 10 07
tina.chavoshi-alizadeh@molndal.se

Trine Flatjord
Administrativ handläggare
031-315 31 30
trine.flatjord@molndal.se

Vanja Litendahl
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19
vanja.litendahl@molndal.se

Vägledning Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
431 30 Mölndal
031-315 10 14
campus@molndal.se

Vägledning Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
431 30 Mölndal
031-315 10 14
vagledning.campus@molndal.se

Chatta med en studievägledare.


Här kan du chatta med oss om utbildnings- och yrkesfrågor.

Öppettider:

Måndag-onsdag
08.00-09.30
11:00-12.00
15.00-16.30

Torsdag-fredag
8.00-09.30
11.00-12.00

Du hittar chattsymbolen längst ned till höger på sidan. Den visas endast när chatten är tillgänglig.

Yrkeshögskola (YH) Campus Mölndal
Sara Wickenberg
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Bildhållare i väntan på foto

Lisa Rosén
VCM Möllan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 33 11

Sofia Grimberg
VCM Möllan
Studie- och yrkesvägledare
031-315 33 11

Vanja Litendahl
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19

Jonas Rydenstam
GRvux-utbildningar
Utbildningsledare/ studie- och yrkesvägledare
031-315 10 13

Maria Busk
VUX Lärlingsutbildningar
Vikarierande studie- och yrkesvägledare
0790- 63 12 95

Dela på:

Senast uppdaterad