Translate

Use Google to translate the web site.
We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Kontakt

På den här sidan listar vi kontaktuppgifter (länkade moduler) till relevant personal och verksamhet inom Campus Mölndal. Alla kontakter sorteras manuellt enligt A-Ö.

Anders Schenström
Administrativ handläggare
Grundläggande kurser
Gymnasiala kurser
031-315 31 30

Anna Frejinger
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
.NET-utvecklare och Moln- och virtualiseringsspecialist
0765-17 61 41
anna.frejinger@molndal.se

Anna Karlsson
Enhetschef Vägledning Campus Mölndal
031-315 30 25
0707-69 05 43
anna.karlsson@molndal.se

Anna Persson
Administrativ handläggare
Skolexpedition
031-315 31 30

Annelie Areskoug
Rektor Skolenhet 2
SFI
Grundläggande vuxenutbildning
Särvux
031-315 30 25
0707-69 05 43
annelie.areskoug@molndal.se

Annika Lund
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
IT-projektledare och Javautvecklare
0731-46 34 43
annika.lund@molndal.se

Charlotte Nordangård
Utbildningssamordnare
SFI
031-315 31 30

Frida Theliander 
Studie- och yrkesvägledare (för dig som redan är elev på SFI eller SVA grund)
031-315 30 19
frida.theliander@molndal.se

Dick Johansson
Elevassistent för grundsärskola och gymnasiesärskola
0704-67 72 81
dick.johansson@molndal.se

Expedition Möllan, Campus Mölndal
mollan.campus@molndal.se

Ingela Jakobsson
Utbildningsledare Yrkeshögskola (YH)
Aktiveringspedagog
031-315 31 23
ingela.jakobsson@molndal.se

Inger Johansson
Lärare Vård och omsorg
0735-84 72 48
inger.johansson@molndal.se

Jonas Rydenstam
Utbildningsledare
GRvux-utbildningar och lärlingar
031-315 10 13
jonas.rydenstam@molndal.se

Joakim Ryttsén
Rektor Skolenhet 1
Gymnasial vuxenutbildning
Yrkesutbildning på gymnasial nivå
031-315 31 80
joakim.ryttsen@molndal.se

Karin Ehrenborg
Administrativ handläggare
Vägledningsexpedition
Interkommunal ersättning
031-315 10 14

Lisa Rosén
Studie- och yrkesvägledare
Telefontid: tisdag och torsdag kl 8.30 - 9.30
031-315 33 11
lisa.rosen@molndal.se

Lisbeth Andersson
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och gymnasiesärskola
0733-10 83 30
lisbeth.andersson@molndal.se

Lisbeth Héd-Fogelström
Koordinator Lärcentrum Campus Mölndal
031-315 31 30
Lis-beth.hed-fogelstrom@molndal.se

Magnus Bergkvist
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och för särskild utbildning för vuxna
0737-74 05 53
magnus.bergkvist@molndal.se

Marie Ternström
Specialpedagog/speciallärare
0704-67 71 25
marie.ternstrom@molndal.se

My Olsén Thorley
Studie- och yrkesvägledare för grundsärskola och gymnasiesärskola
my.olsen-thorley@molndal.se

Pernilla Johnson
Administrativ handläggare
031-315 10 14

Rickard Hagerberg
Verksamhetsutvecklare
0700-32 68 52
rickard.hagerberg@molndal.se

Sara Wickenberg
Enhetschef Yrkeshögskolan
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Sofia Grebner
Verksamhetschef Campus Mölndal
031-315 31 31
sofia.grebner@molndal.se

Sofia Grimberg
Studie- och yrkesvägledare
Telefontid: tisdag och torsdag kl 8.30 - 9.30
031-315 33 11
sofia.grimberg@molndal.se

Sandra Hahn
Yrkeshögskola (YH) Utbildningsledare
0708-39 61 81 
sandra.hahn@molndal.se

Skolexpedition Campus Mölndal
Krokslätts Fabriker 12 A
431 37 Mölndal
031-315 31 30
skolexp.campus@molndal.se

Skolexpeditionens telefon- och öppettider
Måndag till fredag 9.00 - 12.00
Tisdag 15.00 - 18.00
Måndag, onsdag, fredag 13.00 - 15.00

Tina Chavoshi Alizadeh
Rektor Skolenhet 3
Uppdragsutbildningar
Lärlingsutbildniningar
Externa utbildningsanordnare
Interkommunal ersättning
031-315 10 07
tina.chavoshi-alizadeh@molndal.se

Trine Flatjord
Administrativ handläggare
Distansutbildning
Lärlingsutbildning
Uppdragsutbildning
031-315 10 08

Vägledningsexpeditionens telefontider från och med den 23 mars


Måndag

Tisdag

Onsdag

Torsdag

Fredag

Telefontid

13.00 - 15.00

10.00 - 12.00

13.00 - 15.00

8.30 - 10.00

Stängt


Vägledning Campus Mölndal
Göteborgsvägen 19
431 30 Mölndal
Telefon expedition: 031-315 10 14
vagledning.campus@molndal.se

Drop-in till studie-och yrkesvägledningen har stängt från och med den 23 mars p g a rådande omständigheter.

Du är välkommen att få vägledning genom att ringa till oss - vi har utökat våra telefontider.

031-315 33 11

Måndag kl 13.00 - 15.00
Tisdag kl 08.30 - 09.30 och kl 10.00 - 12.00
Onsdag kl 13.00 - 15.00
Torsdag kl 08.30 - 09.30

Telefontid studie-och yrkesvägledare
031-315 33 11

Tisdag kl 8.30 - 9.30
Torsdag kl 8.30 - 9.30

Yrkeshögskola (YH) Campus Mölndal
Sara Wickenberg
0728-62 53 65
sara.wickenberg@molndal.se

Bildhållare i väntan på foto

Dela på:

Senast uppdaterad 2020-03-27 10.32

84%

FÅR JOBB EFTER
VO-EXAMEN

81%

AV SFI-ELEVERNA REKOMMENDERAR OSS

100%

BEHÖRIGA
LÄRARE